24 půjčky - půjčka, úvěr, hypotéka - poskytovatelé půjček, inzerce a poradna.

Studentské půjčky

O půjčce - informace

pujcko-ninjapujcka
Všechno o: Studentská půjčka
Studentské půjčky jsou poměrně populárním druhem pujčky, využívaným zejména mladými lidmi. Účel využití peněz je různý – od zabezpečení studia po finanční stránce, přes nákup pomůcek, auta, zařízení. Možnosti půjčky pro studenty můžeme najít v bankovním i nebankovním sektoru. Platí však pravidlo, že půjčka studentům získaná z nebankovního sektoru je dražší. Radíme Vám orientovat se proto na banky.

Existují 2 typy pujčky pro studenty:

 • účelové – je nutné doložit doklad, který svědčí o využití financí na náklady studia
 • bezúčelové – bez nutnosti dokládání účelu
Je mnohem jednodušší vybrat si druhou variantu, tedy bezúčelové úvěr. Pokud nad touto možností co i jen trochu zauvažujeme, zjistíme, že bezúčelový úvěr studentům je v podstatě obyčejný úvěr.

Jednou z poměrně výhodných možností je půjčka od státu. Tu však reálně získají jen studentis excelentním prospěchem či tací, kteří pocházejí z velmi nepříznivých sociálních podmínek.

Půjčka pro studenta – bankovní sektor

Výhodou úvěru, získaného z banky, je zejména jeho nižší úročení. Jelikož studenti většinou nedisponují velkým objemem peněz, hledají tu nejlepší a nejlevnější variantu. Studenti, kteří mají pravidelný příjem (například z dlouhodobé brigády), mají možnost získání půjčky o něco vyšší. Pokud student nemá žádný příjem, je vyžadován ručitel – rodič.

Studentská půjčka je většinou osvobozená od poplatků za poskytnutí úvěru, za vedení účtu, samozřejmé je bezplatné poradenství, možnost mimořádných splátek a předčasného splacení úvěru.

Jednou z alternativ je kontokorentní úvěr na klasickém studentském účtu. Tento druh úvěru Vás osvobodí od dodatečného papírování a úroková sazba není příliš vysoká. Taková půjčka pro studenta je poměrně jednoduchou možností získání peněz, protože student může jít na svém běžném účtu do mínusu a peníze vrátí tehdy, když je bude mít. Na kontokorentním účtu je výhodné to, že v plusu musí být klient jen jednou do roka.

Půjčky studentům z nebankovního sektoru

Jak jsme zmínili v úvodu, nebankovní sektor je jednou z možností financování studia. Je to však mnohem dražší alternativa. Studenti ji využívají tehdy, když potřebují peníze opravdu rychle a nemají čas na vyřizování, dokladování a čekání v bance. Půjčka studentům z nebankovky je ideální i tehdy, pokud banka vyžaduje ručení rodičům, ale rodina si to z jakéhokoli důvodu nemůže zabezpečit. Je nutné však počítat s tím, že nebankovní úvěry jsou mnohem dražší, než půjčky pro studenty z banky. RPSN není regulované státem, proto závisí jen a jen na subjektu, jakou bude mít hodnotu.

Nebankovky obecně nemají ve své nabídce produkt, který by byl vyhrazen přímo na financování studia. Student je vnímán jako kterýkoliv jiný klient a dospělá osoba, která by měla být schopna splácet své odškodnění.

Student má možnost vybavit si bezúčelové úvěr s minimem doložení. Peníze má k dispozici na financování čehokoli do několika hodin resp. dnů. Stačí si vybrat z množství nebankovních společností, prostudovat si nabídku vybrané a zajít osobně do pobočky, zatelefonovat nebo vyplnit online formulář.

Půjčky pro studenty – naše rady

 • bankovní půjčku si vybírejte podle nejvýhodnějších podmínek (výše úroků, ručení, poplatky, možnost předčasného splacení a pod.)
 • jestliže při půjčce není zapotřebí ručitel, ale s ručitelem ji získáte výhodnější, zvažte i tuto alternativu
 • při nebankovky žádejte studentské půjčky od společností s delší tradicí na trhu
 • porovnávat hodnoty RPSN se vyplatí
 • pozor je třeba si dát i při samotném podpisu smlouvy

Inzerce

Inzeráty - nabídka a poptávka půjček v inzerátech na téma Studentské půjčky. V tomhle seznamu inzerují většinou poskytovatelé půjček.

Další informační zdroje

 • Studentská půjčka Bez ručitele

  Financování svého studia je jednou z největších bitev, které si musí student vybojovat. Náklady na cestování, jídlo, kolej či knihy a...

 • Studentská půjčka Česká Spořitelna

  Pokud se student rozhodl financovat své studium prostřednictvím úvěru, může si vybrat znebankovních a bankovních úvěrů. Peníze...

 • Studentská půjčka ČSOB

  Studenti jsou z pohledu bankovních institucí rizikovou skupinou, u které není zaručeno splácení dluhů. Splácení je totiž závislé...

 • Studentská půjčka GE Money

  Přestože je studium na vysoké škole bezplatné, existuje množství vedlejších nákladů, které musí student (respektive jeho...

 • Studentská půjčka Ihned

  Studentská pujčka je jedním z řešení peněžní tísni při studiu. Pokud student nemá možnost přivydělávat si na brigádě a...

 • Studentská půjčka Komerční Banka

  Přestože je studium na VŠ bezplatné, existuje množství dalších poplatků, které se od něj přímo odvíjejí. Mezi takové...

 • Studentská půjčka Srovnání

  Studentské půjčky srovnání je vhodné využít tehdy, když si potřebujete nutně vybavit studentský úvěr. Studium je totiž finančně...

Diskuse

O své postřehy a zkušenosti na téma Studentské půjčky se můžete podělit v diskusi. Položit můžete i otázku související s tématem. přidejte komentář »

1 reakcia na tému Studentská půjčka

 1. Zuzana komentoval:

  Dobrý den, potřebovala bych pujčit 15 000,- a jsem student je mi 18 let.. Zajímalo by mě kolik kč by se měsíčně splácelo a jak dlouho a jaká je úroková sazba. Měla bych o tuto půjčku zájem co nejdříve . Děkuji za odpověd

Přidej komentář do diskuse

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Půjčka je populární způsob získávání peněz pro různé účely. Je to obecný pojem, stejně jako úvěr. Při vybírání poskytovatele půjček dbejte hlavně na jeho solventnost. Nenaleťte podvodným emailem, které lákají zajímavými nabídkami.

Texty na webu 24pujcky.cz jsou čistě informativní, finanční a jiné hodnoty se mohou výrazně lišit.
Miniportál slouží pouze jako rozcestník při hledání informací

Komentováním na tomhle webu se automaticky zapojujete do odběru newsletteru, který vás jednou za čas informuje o novinkách ve světě půjček.

Na této stránce se zobrazují automatické kontextové reklamy. webmaster.